Basında Biz

by admin

Gözlük çerçevesi ne dikkat etmemiz gereken hususlar

Çerçeveyi olmazsa olmaz iki elle takıp çıkarmamız gerekir, tekelle genelde çıkarıyoruz buda çerçevenin dengesi bozuluyor buda yüzümüzde şekilli bir şekilde durmuyor buda burun kısmında ve kulak arkasında rahatsızlık ve deforma oluyor ve (camdaki) odak merkezi istenilen seviyede olmuyor buda görüş kaliteniz düşüyor.
Bunların sağlıklı ve düzenli durması için bize uğrayarak düzenli bakımların yapalım ve ve konforlu bir gözlük kullanınız.
1.çerçeve seçimlerinde camın odak merkezinin ve göz bebeğinin uyumluğuna dikkat edelim ve yüzünüz de ne küçük nede büyük olmaması gerekli sap kısımları şakaklara baskı yapmaması gerekli saplar milimetrik olması gerkli .
2 Çerçeve secimi kişinin ten ve vücut alerjik durumuna göre seçilir örneğin aşırı terleyen kişi kemik veya titanyum çerçeve veya sap kısımlarını uzun pilastik saplı olmasına.

Cam kullanımı ve iş ortamına göre cam özeliklerin seçimi

Cam kullanımımızı camı sert ve bez ve rastgele bir şeyle silmeyelim cam çok tozluysa bir suya tutalım ve öyle silelim camları (gözlüğü) çıkarınca ön kısmı yere gelecek şekilde bırakmayalım odak kısmı çizilir kısa bir zamanda ve görme netliğiniz azalır ve camları yenilemek zorunda kalırsınız.
Camları sıcak şeylerden (ateş) gibi ve yapıştırıcı (japon )  gibi şeylerden camın özelliği ve üzerindeki özel kaplamalar deforma olur Cam secimi iş ve kullandığınız ortam (ışık ) araç ortama göre seçiniz Cam çeşitleri
1.organik
2.org et kaplama
3.bulu çat kaplama ve
4.cırızal kaplama
5. Vsop40 kaplama
6.kırılmaz camlar polikarbon
7.trvesx cam renkli camlar
1 cormatik
2.transteyşin
3.polirize renk olarak kahve / füme/yeşil renleri mevcut

 

Çağlayan optik lens basından haberler

 
caglayan optik lens
Are you sure want to unlock this post?
Unlock left : 0
Are you sure want to cancel subscription?
-
00:00
00:00
Update Required Flash plugin
-
00:00
00:00